Centrum logistyczne poza miastem. Jakie wybrać benefity dla pracowników?

Problem rotacji dotyczy nie tylko branży logistycznej, ale obecnie większości pracowników fizycznych. Pracownicy nie boją się zmian jak jeszcze kilka lat temu. Wręcz zmiany dla pracownika są łatwe do przyswojenia. Bezrobocie jest niższe a ofert pracy mnóstwo. Firmy prześcigają się w sposobie dotarcia do nowych pracowników. Dynamika na rynku prowadzi do jego rozwoju. Rywalizacji pomiędzy pracodawcami powoduje, że warunki pracy stają się coraz wyższe. Trzeba również uwzględnić, że zmieniły się również czasy pod względem rodzaju wykonywanych zawodów. Coraz mniej osób jest chętnych do pracy fizycznej. Ludzie cenią sobie coraz bardziej czas prywatny nawet kosztem zarobków lub prestiżem miejsca pracy. Ludzie potrafią odejść z Facebooka do mniejszej firmy a co dopiero z centrum logistycznego do drugiego centrum logistycznego.  
 
Warto pomyśleć o odpowiednich benefitach dla pracowników centrów logistycznych, które zatrzymają pracowników na dłużej. Pamiętajmy, że koszty rekrutacji to realny koszt, ale również czas, który musimy przeznaczyć na poszukiwania oraz wdrożenie nowych pracowników. Tańsze jest utrzymanie pracowników niż rekrutacja nowych. 
 
Firmy coraz częściej decydują się na zapewnienie swoim pracownikom benefitów, które sukcesywnie poprawiają satysfakcję pracy. Rozmawiając z naszymi klientami wymienili oni 2 najważniejsze i najbardziej docenianie benefity pracownicze. Na pierwszym miejscu jest organizacja i finansowanie Transportu do miejsca pracy a na drugim miejscu finansowanie Organizacji żywienia w formie ciepłych posiłków. Dlaczego tak się dzieje? Obydwa benefity są praktyczne oraz łatwe dla pracownika centrum logistycznego do wyceny wartości. Dają one realne oszczędności każdemu pracownikowi a przy tym są bardzo łatwe do skorzystania na co dzień.

 
AdobeStock_258876625


6 najbardziej popularnych benefitów dla pracowników centrów logistycznych:

 
  1. Transport - prywatne autobusy lub zwrot kosztów za dojazdy
  2. Benefity żywieniowe np: Amazon oferuje obiady za 1 PLN. Koszty budowy oraz zarządzanie stacjonarną kantyną są wysokie. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem Wirtualnej Stołówki, która pomaga w organizacji codziennych posiłków dowożonych do firmy lub specjalnych bonów żywieniowych np.: Sodexo lub Edenred. 
  3. Rozwój osobisty, szkolenia, kursy
  4. Opieka medyczna i ubezpieczenie
  5. Długie wakacje lub dopłata do urlopu
  6. Bonusy oraz premie

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem