Jak wybrać firmę cateringową?

Wybór i zamawianie cateringu potrafi przysporzyć sporo stresu oraz problemów


Chyba każdy z nas choć raz się z tym zetknął, gdy catering nie przyjechał na czas lub jedzenie było inne niż zamawialiśmy. Catering to często temat bardzo delikatny, który staje się tematem tabu podczas spotkania, konferencji lub szkolenia. Jedzenie, które przyjedzie spóźnione to nie tylko stracony czas, ale również pieniądze oraz złe wrażenie dla gości. Często rozmowy na korytarzu podczas konferencji dotyczą cateringu, a nie samej konferencji, czy szkolenia. Jeśli jedzenie będzie dobre to również odbiór spotkań, czy konferencji będzie lepszy. Często powtarzamy, że catering to sukces Twojego spotkania. Dlatego podczas zamawiania cateringu możesz nie tylko sporo zyskać, ale również stracić.
 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru cateringu?

Terminowość 

Catering powinien przyjechać terminowo. To jest temat bezdyskusyjny. Opóźniony catering to stracony czas, pieniądze, ale również negatywna reputacja dla spotkania. Na sukces terminowej dostawy cateringu składają się takie elementy jak dokładny opis dostawy wraz z piętrem i salą, możliwość zarezerwowania miejsca dla samochodu dostawczego. Nie raz Twój catering nie jest na czas, ponieważ opóźniły go nie doprecyzowane czynniki wymienione wcześniej. Jeśli nie ma możliwości podjazdu samochodu pod sam budynek oraz gwarancji wolnego miejsca, winda jest mała lub jej brak warto zarezerwować więcej czasu od przyjazdu cateringu do jego rozłożenia. Wydłużenie czasu logistycznego powoduje, że każda ze stron zarówno klient jak i firma cateringowa mają mniej stresu a co najważniejsze catering jest na czas!
 

Podanie

Sposób podania to pierwsze wrażenie z jakim jest odbierany catering. W dobie social mediów oraz smartfonów, gdy robimy zdjęcia wszystkiego co jemy sposób podania  jest niezwykle ważny. Imponująco podanie jedzenie, może spowodować, że Twój catering zostanie zapamiętany a wraz z nim Twoja firma oraz spotkanie. Upewnij się, że wybierając catering, wybierasz ten, który wygląda nowocześnie.
 

Jedzenie

Jedzenie to z jednej strony najważniejszy element cateringu. Z drugiej strony naszym zdaniem lepszy jest średni catering, który przyjedzie na czas, dobrze się prezentuje niż ten wybitny, ale spóźniony. Stąd jedzenie jest ważne tuż obok terminowości oraz sposobu podania. Wybierz takie catering, który ma jedzenie, które wygląda smacznie. Menu powinno być różnorodne i zawierać opcje wegetariańskie, wegańskie, rybne. Upewnij się, że dania zostaną opisane najlepiej zarówno w języku polski, angielskim wraz z określeniem podstawowych alergenów i diet żywieniowych.
 

Ekologia 

Tak i jeszcze raz tak. Papierowe słomki to tylko czubek góry lodowej. Jeśli zależy Tobie na dobrym odbiorze upewnij się, że Twój catering ma naczynia ekologiczne lub jest podany na porcelanie. Jeśli chcesz być pewien, że Twój catering zostanie dobrze odebrane przez Twoich gości, klientów to koniecznie zadbaj o ekologiczne opakowania.
 

Obsługa 

Obsługa jest wizytówką każdego cateringu. Podczas spotkań biznesowych ważne jest, aby obsługa była profesjonalna, schludnie ubrana i co najważniejsze dyskretna. Wybierając catering ważne, aby firma zaproponowała najlepszą formę obsługi do wybranego rodzaju cateringu oraz jego wielkości. Nie każdy catering potrzebuje obsługi. Wyróżnia się catering bezobsługowe, te z obsługą tylko bufetu oraz sprzątania naczyń oraz cateringi z pełną obsługą kelnerską.
 

Płatności 

Zapoznaj się z polityką płatności w danej firmie. Najwygodniejsze rozwiązanie to takie, gdy możesz zapłacić online kartą lub przelewem na podstawie odroczonej faktury 7-30 dni. Sprawdź, czy możesz płacić kartą AMEX. Wiemy, że wiele korporacji w szczególności amerykańskich posiada takie karty do płatności.
 

Oferta 

Oferta ważne, aby była jasna i zrozumiała. Co zawiera cena, czego nie zawiera. Jakie są opcje dodatkowe, które możemy dokupić. Na samym końcu ważne jest to, aby realizacja była zgodna z ofertą. Dotyczy to przede wszystkim zgodności menu w ofercie oraz podczas realizacji oraz ilości jedzenia. Wybierz takiego partnera, który jest rzetelny i wiesz, że dostaniesz to za co płacisz. 
 
Easycatering zostało stworzone, aby pozbyć się całego stresu i niepewności związanego z wyborem firmy cateringowej oraz procesem zamawiania. Stworzyliśmy skrojony na miarę catering dla biznesu. Dzięki technologii oraz naszemu doświadczeniu w dziedzinie cateringu byliśmy w stanie zmienić dotychczasowe problemy na korzyści.
 

Korzyści płynące ze współpracy z Easycatering:

  • 95% cateringów są cateringami ekologicznymi. Z naszej oferty usunęliśmy na stałe plastikowe słomki, które zostały wymienione na papierowe oraz słomkowe. Z kolei naczynia jednorazowe używamy tylko z biodegradowalnych materiałów np: otrąb, sprasowanych liści bananowca lub materiałów pochodzących w 100% z odzysku.
  • 98% cateringów dojeżdża na czas!
  • 100% dostępności gwarantuje zawsze dostępny termin. U nas nie musisz już pytać się czy mamy wolny termin w danym momencie.
  • 100% gwarancja zgodności oferty z realizacją. Dostajesz dokładnie to co zamawiasz. 
  • 60% mniej czasu spędzasz na procesie zamawiania cateringu. Współpraca z nami to realna oszczędność. Pamiętaj czas to pieniądz!
  • Różnorodność menu. Posiadamy różne rozwiązania cateringowe na wszystkie okazje o zróżnicowanym budżecie BASIC, MEDIUM, VIP zarówno na małe spotkania jak i duże eventy.
  • Jednolite płatności kartą online lub tradycyjnym przelewem na podstawie faktury z odroczonym terminem płatności na wszystkie zamówienia.
 
Dołącz do grona zadowolonych klientów Easycatering już dzisiaj!
 
 

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem