Organizacja catering

Jak zorganizować catering?


Kiedy organizujesz ważne wydarzenie, aby zaimponować potencjalnemu klientowi, czasami jedzenie jest to niewielka rzecz, którą ludzie zapamiętają najbardziej. Na szczycie listy często catering pozostaje najbardziej widoczny w umysłach ludzi. Tak więc, gdy potrzebujesz catering w Warszawie, Wrocławium Poznaniu czy Trójmieście, upewnij się, że jest to catering wysokiej jakości - upewnij się, że jest to Easycatering.

W sektorze przedsiębiorstw catering jest częścią dzisiejszego rytuału prowadzenia działalności. Bez względu na to, czy przygotowujesz lunch w formie bufetu, czy też wprowadzasz na rynek 900 gości. Profesjonalnie zajmujemy się Twoimi potrzebami.

Finger food to idealna propozycja na spotkanie firmowe. Menu wypełnione jest pysznymi przekąskami, które mają powstrzymać popołudniowy lub wieczorny głód. Jeśli potrzebujesz bardziej wyrafinowanego menu dla swojego środowiska korporacyjnego, wypróbuj naszą ofertę finger food.

 

Planowanie cateringu krok po kroku


Odpowiednie planowanie cateringu to zorganizowanie cateringu bez stresu. Na samym początku trzeba zacząć od sprecyzowania potrzeb. Odpowiednie określenie naszych potrzeb zwiększy szansę, że catering spełni nasze oczekiwania. Poniżej wypisaliśmy kilka kroków jak poprawnie sprecyzować zapytanie do firmy cateringowej, aby otrzymać szybko adekwatną ofertę uwzględniającą nasze wymagania. 


1. Określ rodzaj wydarzenia - Planując catering powinniśmy sprecyzować jakie jest wydarzenie. Dobry catering powinien być dopasowany do wydarzenia. Określ, czy jest to catering biznesowy, event, konferencja, piknik, wiglia firmowa, czy wydarzenie prywatne, urodziny, catering dziecięcy, wesele, chrzciny lub komunia. Uwierz mi, że firmy cateringowe mają duże doświadczenie w organizacji każdego rodzaju cateringu i wiedzą co się sprawdzi oraz jak powinien zostać zorganizowany.
2. Sprecyzuj rodzaj cateringu - Zdefiniuj, czy catering ma być w formie bufetu, przekąsek fingerfood, czy jest to przerwa kawowa, śniadanie, lunch, wieczorna kolacja, bankiet, czy potrzebujesz napoje, alkohol a może elementy Live Cookingu? S
3. Ustal datę - data jest niezbędna do określenia przez firmę cateringową, czy będzie w stanie zrealizować catering. Pamiętaj, że odpowiedzialna i doświadczona firma cateringowa tworząc ofertę z określoną datą również gwarantuje, że jest dostępna w danym dniu. Dlatego postaraj się podjąć decyzję, czy zamawiasz catering jak najszybciej. 
4. Godzina rozpoczęcia oraz przewidywana godzina zakończenia - godzina cateringu determinuje rodzaj dobieranych przekąsek. Jeśli nie znasz jeszcze konkretnej godziny to określ, czy catering jest śniadaniowy, lunchowy, czy kolacyjny?
5. Liczba osób - powiedz ile przewidujesz gości. Pamiętaj, że ilośc gości możesz zawsze zwiększyć. Postaraj się zamówić catering na taką liczbę osób na jaki jest on przyznaczony. Dzięki temu nie zostanie zmarnowane jedzenie lub go nie zabraknie. Pamiętaj również, że zamówienie jednej porcji na jedną osobę jest zawsze okreslone ilością oraz gramaturą przyjętą przez firmę catereingową. Jedzenie na 1 osobę nieoznacza, że jest nieskończone i każdy będzie mógł zjeść kilka obiadów. 
6. Adres cateringu - podaj adres cateringu, aby określić koszty oraz czas dojazdu przez firmę cateringową. 
7. Specjalne wymagania - tutaj jest miejsce na indywidualne sugestie np: catering na spotkanie zarządu, można lepiej opisać wydarzenie w szczególności w przypadku PressDay lub innych eventów o charakterze marketingowym. Co więcej firmy często wiedzą jakie jedzenie lubią konkretni goście np: Blogerzy. 
8. Miejsce cateringu - tutaj najlepiej zaufać profesjonalistom z firmy cateringowej i zaprosić ich na wizję lokalną. Rekomendujemy taką czynność w szczególności w przypadku dużych evnetów, gdzie odpowiednia logistyka odgrywa kluczową rolę w powodzeniu całej usługi cateringowej. 
9. Określ budżet - często jest to wielka tajemnica, bo uważamy, że w ten sposób firma na pewno wykorzysta cały budżet i sprzeda nam usługę drożej. Naszym zdaniem rekomendujemy rozmawiać z firmą cateringową w sposób otwarty. Dzięki temu możemy otrzymać kilka opcji i wybierzemy taką, która nas w pełni satysfakjonuje. Naszym zdaniem warto podać budżet firmie cateringowej przez przygotowaniem oferty. 


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
 

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem