Posiłki od pracodawcy – trend numer jeden w 2019 roku!

Jakie będą trendy w jedzeniu na 2019 rok? Po wkroczeniu w nowy rok przyglądamy się co nas czeka w najbliższych miesiącach. Nie możemy się doczekać!
 

1. Zmiana podejścia pracodawców do jedzenia w pracy


Catering cykliczny. Co to takiego?

Dbanie o zdrowie i dobrą formę pracowników to obecnie jeden z priorytetów i największych wyzwań dla działu HR. Propozycja benefitu, na który składa się darmowy posiłek, to już nie tylko możliwość skorzystania z pracowniczej kantyny. 

Idealnym rozwiązaniem wydaje się być catering cykliczny – jest to regularny catering zamówiony do biura. Może być dodatkiem dla pracowników obok innych świadczeń pozapłacowych takich jak benefit system, multisport, multilunch.
 

Wiele zalet i możliwości

✔ Benefit dzieki któremy się wyróżnisz na tle innych pracodowców.
✔ Oszczędności dla firmy - możesz skorzystać z ulgi ZUS na dofinansowanie posiłków pracowniczych do 190 zł miesięcznie na pracownika.  
✔ Gwarancja zdrowego i pełnowartościowego posiłku. Co za tym idzie, zapewniamy pracownikom mnóstwo energii niezbędną do pracy.
✔ Szansa na integrację pracowników plus chwila wytchnienia od obowiązków.


Mamy coś dla każdego

Co proponujemy? Oferujemy zarówno śniadania jak i lunch do biura. 
Forma podania? Może być w bufet, stół szwedzki lub gotowe przekąski.  
Cykliczność? Do wyboru. Może to być raz w tygodniu, trzy, a nawet pięć. Decyzja należy do Ciebie. 

Więcej dowiesz się z naszej oferty na Catering Cykliczny. Zapraszamy 😃

POKE

 

Wirtualna stołówka w Twojej firmie

Stołówka? Tłok? Ustalona godzina jedzenia? Kolejki? Nie tym razem! Wirtualna stołówka to kolejna nowość i coraz bardziej popularna opcja na zamawianie posiłku w biurze na 2019 rok. Wirtualna stołówka gwarantuje elastyczny dobór posiłków, miejsca jedzenia o dowolnej porze. Co ty na to? 

✔ Jedna, zbiorcza faktura. Zamówienie można składać w wielu różnych restauracjach, a firma otrzymuje jedną zbiorczą fakturę pod koniec miesiąca. Brzmi nieźle, prawda?
✔ Brak ograniczeń w kwestii kosztów posiłku. Pracodawca ma możliwość ustalać obojętnie jaką kwotę przeznaczoną na posiłek. Jeżeli kwota nie jest wystarczjąca, pracownik ma łatwą możliwość dodania brakującej kwoty.
✔ Nie trać czasu na bieganie po biurze zbierając zamówienia od wszystkich członków zespołu.
✔ Zamawiaj co chcesz, ile chcesz, o której chcesz.
✔ Wirtualna stołówka jest świetnym pomysłem na dodatkowy benefit dla pracownika.

I jak, świetna opcja, prawda? :)


2. Trendy w cateringu

Finger foods, live cooking, eko, jadalne opakowania. Takie trendy przewidujemy w najbliższych miesiącach. Przybliżymy Wam bliżej co kryje się pod każdym z powyższych.
 

Rok 2019 pod znakiem zdrowej żywności?  

Zdecydowanie tak. Easycatering również należy do grona zwolenników mody na eko jedzenie. Zwracamy tutaj szczególną uwagę nie tylko na odpowiednie pochodzenie produktów. Tak samo ważnym elementem w ‘modzie na eko’ jest również troska o nasze środowisko w życiu codziennym. Wierzymy, że stałe pogłębianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania i wdrażanie tego w życie to nasz przyszłość. Wybierając produkty ekologiczne przysługujemy się nie tylko swojemu zdrowiu, ale również dbamy o nasze otoczenie.

hummus


Zjedz swoje opakowanie

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z tym, że obsługa proponuje Wam ‘zjeść swój talerz’? Ja tak i było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Za pierwszym razem potraktowałam to wręcz jako żart obsługi. A jednak, to nie żarty! Podążając tropem ‘eko’ coraz częściej używamy do podawania posiłków opakowania szklane, a nawet jadalne. Wierzymy, że ta powszechnie dostępna i tania metoda wkrótce zastąpi nam całkowicie konwencjonalne metody produkcji opakowań.

zdrowa zywnosc


Finger foods - mniam!

Te pyszne małe przekąski, sprawdzą się na każdym wydarzeniu. Jeżeli planujesz konferencję, bankiet, event firmowy, szkolenie czy bardziej kameralne przyjęcie, finger foods to strzał w dziesiątkę. Mini dania kuszą zarówno smakiem jak i wyglądem. Zobacz na zdjęcie poniżej. Wyglądają zachęcająco, prawda?  

alice-pasqual-751863-unsplash


Gotowanie na Twoich oczach - Live Cooking

Integracja pracowników. Pod takim hasłem kojarzy nam się coraz bardziej popularne wśród imprez firmowych live cooking. Dlatego też, catering serwowany przez Easycatering to nie tylko smaczne posiłki, ale także ogromny plus dla firmy. 

Naszą główną wartością jest wniesienie dodatkowego potencjału do Twojej firmy, właśnie dzięki jedzeniu. Niezależnie czy będzie to większa motywacja dla pracownika, polepszenie stosunków w zespole czy poprawa jakości spotkania z klientem czy przeprowadzenie produktywnego szkolenia dzięki dostarczeniu pełnowartościowych posiłków. Jedną z takich metod jest live cooking, czyli warsztaty kulinarne podczas których szef kuchni gotuje na Twoich oczach, wspólnie z uczestnikami kursu. Live cooking to idealna metoda kulinarna na super spotkanie biznesowe czy rozrywkę teamu po godzinach pracy. 

livecooking


3. Ogólne trendy kulinarne? Będziemy jeść zdrowo!

Z moich obserwacji wynika, że trend, który już zapoczątkowaliśmy, w 2019 nabierze jeszcze większego tempa.

✔ Zdrowa, urozmaicona żywność rośnie w siłę.
✔ Dużo bardziej przemyślany i etyczny dobór składników, a co za tym idzie będziemy mieć lepsze samopoczucie :) 
✔ Stawiamy na fotogeniczne dania. Będzie pięknie, kolorowo i efektownie.
✔ Kiszonki, kiszonki, coraz więcej zdrowych kiszonek, które są solidną dawką witamin i i doskonałym, naturalnym probiotykiem. 
✔ Zero waste - czyli nic nie może się zmarnować!

Podsumowując, rok 2019 będzie dużo bardziej świadomym rokiem niż dotychczas. Zdrowe jedzenie staje się naszym sposobem na dbanie o zdrowie i ducha.

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem