Praca marzeń w 5 krokach

Pełna lodówka przekąsek, maszyna vendingowa, zajęcia jogi i stoły do ​​ping ponga są niesamowitymi dodatkami biurowymi, ale ostatecznie dodatkami na poziomie materialnym. Pracownicy zasługują na więcej. Są benefity, których nie można kupić. Aby stworzyć miejsce pracy, które uszczęśliwia i motywuje ludzi długofalowo, rozważ zaoferowanie również tych wartości, które są całkowicie darmowe.


Najlepsze miejsce do pracy. Jak to zrobić?


1. Kreatywność organizacji.

Bieganie. Powtarzanie. Podczas gdy praktyka rzeczywiście czyni mistrza, nikt nie ceni sobie tego samego zadania w kółko, szczególnie jeśli jest to praca mało kreatywna.
 
Nieefektywność się sumuje, a wszyscy mają tendencję do rozpamiętywania frustrująco powolnego silnika, który zasila ogólnie dobrze naoliwioną maszynę. Przeprowadzaj ankiety w jaki sposób są wykonywane zadania, określ sposoby konsolidacji kroków i postaraj się usuwać bariery, aby zwiększyć ogólną wydajność. W ten sposób zamiast popychania nieustannie do przodu ludzie sami przejmą inicjatywę i będą zmotywowani do działania.
 

2. Elastyczne godziny pracy.

Był czas, kiedy firmy działały tylko w ustalonych godzinach. W dzisiejszych czasach, wraz z postępem technologii i zmianami w ogólnych nawykach pracy, czas pracy w trybie elastycznym ma dużo więcej sensu.
 
Przynajmniej dla kreatywnego zespołu projektantów i programistów ścisły harmonogram od 9 do 5 może zmusić poranne ptaszki lub nocne sowy do dostosowania harmonogramów, a w rezultacie do słabej wydajności. Co ważniejsze, klienci lub sprzedawcy mogą nie być dostępni w tym czasie, co może powstrzymać postęp, gdy ktoś musi czekać cały dzień pracy w celu uzyskania odpowiedzi. Zamiast tego daj swojemu zespołowi możliwość pracy w blokach (ciągłych lub nieciągłych), kiedy najlepiej przygotują się do osiągania prawdziwych rezultatów.
 

3. Praca zdalna.

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Biuro Statystyki Krajowej sugerowało, że regularne dojazdy dłuższe niż 30 minut negatywnie wpływają na szczęście i ogólne samopoczucie pracowników. Wcześniejsze badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Zurychu wykazały, że pracownicy będą potrzebować 40-procentowej podwyżki, aby zrekompensować im wystarczającą ilość godzin na dojazdy, aby "być równie zadowolonym, jak ktoś, kto nie dojeżdża".
 
Wyniki takie jak te mogą skłonić pracowników do ponownej oceny obecnego stanu życia lub sytuacji zatrudnienia. Jeśli ludzie mają możliwość pracy w domu, nie będzie to stanowiło problemu. Korzystając pracy zdalnej raz lub dwa razy w tygodniu, pracownicy mogą wykorzystać te cenne godziny - w przeciwnym razie tracą czas na dojazdy - aby być bardziej produktywnym w pracy, spać lub cieszyć się bardziej osobistym czasem.
 

4. Interakcje społeczne.

Jak Christine M. Riordan, profesor zarządzania na Uniwersytecie w Kentucky, napisała na stronie Harvard Business Review: "Koleżeństwo w miejscu pracy może prowadzić do większej satysfakcji z pracy i zaangażowania w organizację  i wykonywania swoich obowiązków jeszcze lepiej. Przywódcy powinni wspierać relacje w zespole, pomagać w eliminowaniu toksycznych i dysfunkcjonalnych zachowań zespołowych oraz tworzyć możliwości dla członków zespołu, innych niż przy projektach pracy. "
 
Skonfiguruj sytuacje, w których członkowie zespołu mogą współpracować poza formalną pracą. Organizuj wszelkiego rodzaju integrację takie jak imprezy biurowe w formie Happy Hours, Baru z koktajlami lub cateringu cykliczne śniadaniowego lub lunch, angażuj w działa non-profit lub zorganizuj wyjazdy sportowe. Nawet najbardziej osamotniony członek zespołu docenią szansę lepszego poznania wszystkich. Dodatkowo, ciepłe relacje ułatwiają ludziom bardziej płynną pracę.
 

5. Przyjazna przestrzeń do pracy.

Biuro to miejsce, które pracodawca współtworzy z pracownikami. Choć to pracodawca płaci rachunki, to dla pracowników jest to drugi dom.

Starannie kreuj kulturę z ludźmi, którzy traktują przestrzeń z najwyższą godnością i szacunkiem, zachowując przy tym radość i autentyczność. Oznacza to, że pracownicy sprzątają po sobie, dostarczają fajne zabawki i gadżety, aby dzielić się rzeczami lub rzeczy, dzięki którym stanie się cieplejsze środowisko - i zachęcić wszystkich do zrobienia tego samego.
 
Luksusowa usługa sprzątania i rachunek kosztów otwartych zepsują tylko pracowników. Zamiast tego osoby, które obecnie dbają o atmosferę biura, będą aktywnie dążyć do uczynienia z niego ukochanej wspólnej przestrzeni.
 

 
 

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem