Smaczne sposoby na zwiększenie wydajności i efektywności pracy

"Kiedy jesz z kimś razem, to jest bardziej intymny proces, niż wspólne przeglądanie tabel w Exel. Z punktu widzenia antropologii ewolucyjnej, wspólny posiłek — długa tradycja, zrzeszająca społeczność" Wycinek z dziennika Human Performance.

Badamy fakty

Psycholog Andrea Sullivan, prezes firmy BrainStrength Systems specjalizuje się w nauce stymulacji aktywności mózgu podczas spotkań biznesowych. W wyniku swoich obserwacji, Andrea odkrył, że organizatorzy imprez tracą z oczu fakt, że jedzenie ma poważny wpływ na mózg. Taki prosty i przystępny sposób, jak jedzenie, jest w stanie doprować spotkanie biznesowe do sukcesu i uczynić je znacznie bardziej wydajne. Nie zagłębiając się we wzory chemiczne i psychologiczne relacje, wykorzystaj te wnioski dla własnej korzyści.

Budujemy nastrój

Spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje  i inne spotkania, mające na celu określenie strategii i taktyki, a także poszukiwanie kreatywnych rozwiązań w firmie, wymagają wysokiej aktywności mózgu. Aby ustalić właściwy kierunek działania od samego początku, zaplanuj obrady na pierwszą połowę dnia, zapewniając w zależności od pory dnia, śniadanie, lunch lub przerwę kawową. Do gorących napojów (kawy i herbaty), warto dodać jedzenie ze zrównoważoną mieszanką proteinów z węglowodanami.

Błędem będzie wybranie do swojego menu wyłącznie wypieków i deserów. Mają one w sobie dużo cukrów i prostych węglowodanów, które po krótkotrwałej stymulacji aktywności mózgu mają  wprost przeciwny efekt. Bardzo szybko, nawet w przeciągu pół godziny! Zamiast skupionych i kreatywnie myślących się uczestników, Twoi rozmówcy szybko stracą zainteresowanie. Aby uniknąć takiego efektu, polecamy oddać przewagę wypiekom pełnoziarnistym, owocom, orzechom, jogurtom lub potrawom z sera, ryb, mięsa albo jaj (źródeł białka i choliny).

Wspieramy aktywność

Spotkania, konferencje i szkolenia wymagają stałej uwagi, często cały dzień. Niedopasowany catering  może zepsuć nawet profesjonalnie skonstruowaną imprezę. Wybierz posiłek, który będzie miał pobudzający wpływ i zwiększy koncentrację. Mogą to być na przykład dania z kurczaka lub morskie przysmaki. Wypełnij poczęstunek lekkimi przystawkami o wysokiej zawartości białka. Do tego warto dodać napoje, ciasta i zielone sałatki.

Tworzymy poczucie satysfakcji

Istnieje szereg spotkań biznesowych, których celem jest przede wszystkim pokazanie dobrego wizerunku firmy. Należą do nich spotkania promocyjne czy odwiedziny zagranicznych klientów. Zaplanuj mały posiłek po zakończeniu imprezy, który  pomoże uczestnikom w pełni poczuć satysfakcję. W takim przypadku w menu z pewnością powinny się znaleźć pozycje stymulujące powstawanie serotoniny — hormonu szczęścia. Śmiało wybieraj obfite, kaloryczne potrawy i słodycze.

Na podstawie badań Andrei Sullivan, spotkania biznesowe dopełnione pysznym, dobrze wyglądającym posiłkiem, zostały oznaczone przez organizatorów i uczestników jako najbardziej wydajne i ciekawe. Jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem takiego spotkania biznesowego zapraszamy do współpracy! Easycatering z pewnością pomoże dopasować catering do Twojego wydarzenia.

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem