Gwiazdki Michelin w biurze zamiast w restauracji

Co łączy ze sobą Airbnb, Dropbox, Facebook oraz Etsy? Co ma wspólnego brownie, bułeczki na parze z kaczką i ramen? Czym jest Dropbox TuckShop?

Firmy z Doliny Krzemowej słyną już nie tylko z innowacji, ale również z jedzenia, które niepowstydziłaby się serwować niejedna restauracja w mieście. Pracownicy tych firm prześcigają się na Instagramie oraz Facebooku publikując jedzenie biurowe. Czasami możecie mieć wrażenie, że to jedzenie od Amaro lub Gordona Ramsaya. Można się spodziewać, że niebawem powstanie konkurencyjna klasyfikacja dla gwiazdek Michelin, które będą nagradzać jedzenie biurowe. W sumie jakby się zastanowić, to czemu nie?

Biura albo mają własne stołówki lub korzystają z kompleksowych usług zewnętrznych firm cateringowych. Jeśli nie jesteś smakoszem to nie zatrudniaj sie w tej firmie. Taki powinien, być tytuł w ogłoszemiu o pracę w tych firmach...

Airbnb HQ San Francisco

W siedzibie firmy Airbnb nie znajdziecie puszek z Colą, chipsów oraz sztucznych batonów. Wszystkie napoje oraz przekąski są codziennie robione na miejscu. Jedzenie jest zdrowe i przede wszystkim prawdziwe. Nawet zamiast RedBulla mają własne Redbnb, napój składający się z yerba mate, cytryny, imbiru, mięty oraz cukru trzcinowego. Pracwonicy również mogą napić się Cold Brew, zjeść batony z quinoa. Codziennie w restauracji Airbnb serwowane są śniadania, lunche, kolacje oraz przez cały dzień przekąski. W firmie wszystkie opakowania są segrogowane a firma tym samym bardzo mocno kładzie nacisk na nie tylko zdrowie pracowników ale również środowisko. 
 
Screen Shot 2017-11-18 at 13

Screen Shot 2017-11-18 at 14
Karta menu w Airbnb HQ w SF

Dropbox

Jest teraz trend w wielu firmach, że zamiast przygotowywania jedzenia na miejscu firmy zaczynają z powrotem korzystać z usług firm zewnętrznych, ponieważ daje im to większą różnorodność oraz niżesz koszsty. Zarówno Lippman, jak i Brian Mattingly, szef kuchni w Dropbox, swoje szlify zbierali w Google; firma jako pierwsza wystrzegła się niezależnych operatorów żywności na ich korporacyjnym placu zabaw w Mountainview w Kalifornii. Ze względu na rosnącą liczbę pracowników Google jednak wrócił do niezależnego operatora usług gastronomicznych, Bon Appétit. Z kolei kucharze Google zaczęli budować własne kuchnie o zrównoważonym rozwoju w mniejszych miejscach takich jak Airbnb i Dropbox, gdzie serwują Rameny, burgery, sałaty oraz obowiązkowo dużo jarmużu.
Screen Shot 2017-11-18 at 13
Stołówka w Dropbox HQ

Screen Shot 2017-11-18 at 13
 
Screen Shot 2017-11-25 at 13
 
1146290_167554436763190_425666013_o
 

Facebook

Najpopularniejsza platforma społecznościowa oraz obecnia druga co do wielkości wydatków reklamowych zaraz po Google Addwords również dba o podbniebienia swoich pracowników. Zjemy tam m.in Kuchnię Tajską (pad thai, sałatka z papai, HotDogi oraz kiuchnię włoską. Posiłki są serwowane 2 razy dziennie w formie lunchu oraz kolacji. Jest to perfekcyjne miejsce pracy dla szefa kuchni, który szuka kreatywnych wyzwań bez niekończących się godzin pracy. 
Screen Shot 2017-11-18 at 13
 

Etsy

Nowojorskie Etsy, platforma, która sprzedaje unikatowe produkty łącząc producentów z kupującymi również serwuje pyszne jedzenie swoim pracowników korzystając z wielu firm cateringowych m.in Samosa oraz Vinegar Hill. Do biura dostarczane są codziennie różnorodne boxy z jedzeniem. W menu znajdziemy długo pieczoną łopatkę jagnięcą, burgery, kanapki z pastrami oraz zdrowe wegańskie puddingi. Menu jest tak skrojone, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 
Screen Shot 2017-11-18 at 13
 
Na wydajność pracowników ogromny wpływ ma jedzenie przygotowywane przez stołówkę firmową lub serwowane przez catering biurowy. W Airbnb, Lippman, który rozpoczął karierę jako szef kuchni - troszczy się, aby menu było zbilansowane po względem wartości odżywczyh i było nie za ciężkie. Sam jest weganiniem i wie jak duży wpływ ma jedzenie na nasze samopoczucie "Chcemy tylko upewnić się, że nie przeładowujemy ludzi bogatym jedzeniem, po którym stają się ospali i nie mogą efektywnie pracować", podkreślił. Następnie zawsze łączą właściwości Airbnb z menu, "aby przywrócić je do produktu i tego, nad czym pracują." Menu relaksacyjne "Bask in Peace and Joy" połączone z relaksem do domu Irvine, CA ekspansywne patio na świeżym powietrzu. Nawet podczas zabawy z kalamburami, pracownicy nigdy nie zapominają, gdzie są. I hej, może ktoś szuka miejsca na wakacje podczas lunchu. Z kolei w warszwskim biurze Deloitte pracownicy mogą samemu przygotować sobie smoothies, a w największym w Polsce coworkingu Business Link zjemy raz w tygodniu darmowe śniadanie. Pozostaje tylko życzyć wszystkim takiej pracy oraz żyć i nie umierać:)
IMG_1815

 

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem