Zacznij od kanapki. Atrakcyjne benefity dla firm na peryferiach miasta.

Firmy, które są na peryferiach miast często stoją przed trudnym wyzwaniem wyboru odpowiednich benefitów pracowniczych, które będą korzystne dla pracownika. Niektóre benefity stosowane dla pracowników biurowych mieszkających w dużych miastach typu karty Multisport, Benefit Lunch, czy opieka medyczna nie sprawdzają się dla tych, którzy mieszkają w małych miasteczkach. Powodem jest tego bardzo ograniczony wybór miejsc należących do wcześniej wspomnianych programów lub ich wręcz całkowity brak.
 
W firmach znajdujący się poza miastem brakuje pobliskich sklepów, barów, restauracji, w których pracownicy mogliby zjeść podczas przerwy. Często nie dociera do takich firm również nawet Pan Kanapka, Ślimak, który jest zbawieniem dla pracowników chcących zjeść coś sprawdzonego, w przystępnej cenie, bez wychodzenia z biura.
 
Rozmowy z naszymi klientami z branży produkcyjnej, magazynowej oraz logistycznej pokazują, że najbardziej doceniane przez pracowników są świadczenia transportu oraz wyżywienia. Dzieje się tak, ponieważ obydwa świadczenia stanowią realną oszczędność dla pracowników. Dodatkowo są wygodne i praktyczne w użyciu. Transport oraz żywienie ułatwia pracownikom pracę. Zwróć uwagę na to, że pracownicy często pokonują spore odległości dojeżdżając do pracy.
 

Transport pracowników

 olenka-kotyk-15378-unsplash

Firmy organizując transport mogą go zapewnić swoim pracownikom kompleksowo lub pokrywać koszty biletu w całości lub częściowo. Codzienny darmowy dojazd do pracy to spora oszczędność finansowa i czasowa. Pracownicy przyjeżdżają na czas i są bardziej zrelaksowani. To również bardzo duża wygoda dla pracowników, którzy pracując na trzecią - nocną zmianę.
 
Dla przykładu koszt dojazdu autobusem codziennie w dwie strony to cena ok. 10pln.
 
Kalkulacja kosztów i oszczędności:
 
Dojazd autobusem miejskim: 5 dni w tygodniu x 10 pln x 4 tygodnie = 200 PLN miesięcznie.
Dojazd prywatnym przewoźnikiem: 5 dni w tygodniu x 12 pln x 4 tygodnie = 240 PLN miesięcznie.
 

Wyżywienie pracowników

 AdobeStock_27483404

Wyżywienie dla pracowników w formie śniadania, ciepłego smacznego lunchboxu lub kolacji to drugi zaraz po kompleksowym transporcie najbardziej doceniany benefit przez pracowników. Wyżywienie to również realna kolejna oszczędność finansowa dla pracowników. Firmy decydują się na kompleksowe finansowanie posiłków pracowniczych lub ich współfinansowania. Firmy wprowadzając po raz pierwszy benefit żywieniowy decydują się na kanapki lub lunch boxy. W przypadku bardzo dużej ilości pracowników, ponad 1000 kanapka jest prostym i szybkim rozwiązaniem w szczególności biorąc pod uwagę dystrybucję posiłku. W przypadku dostawy lunch boxów, każdy lunch jest opisany imieniem oraz nazwą dania.
 
AdobeStock_162177988
 
Kalkulacja kosztów i oszczędności:
 
Lunch Boxu: 5 dni w tygodniu x 10 pln x 4 tygodnie = 200 PLN miesięcznie.
Kanapki: 5 dni w tygodniu x 4 pln x 4 tygodnie = 60 PLN miesięcznie.
 
Easycatering pomoże w kompleksowej budowie programu żywieniowego oraz jego organizacji i rozliczeniach. Dobierzemy sprawdzonych lokalnych dostawców cateringu oraz restauracje, wynegocjujemy ceny oraz wesprzemy w działaniach operacyjno-logistycznych, tak aby dostawy były na czas, rozłożone w odpowiednim miejscu w firmie, aby pracownik mógł łatwo odebrać swój posiłek. Dzięki Easycatering każdy pracownik będzie mógł automatycznie zamawiać to na co ma ochotę lub zamówienia będą robione odgórnie przez administratora firmy. Obydwa rozwiązania są stosowane przez klientów i obydwa się podobnie sprawdzają. Co ważne firma płaci tylko za te posiłki, które zostały zamówione. Dzięki temu za ten benefit pracodawca płaci w stopniu w jakim jest on używany. Dodatkowo jest możliwość odliczenia ulg ZUS w kwocie nieprzekraczającej 190 pln, oraz wykorzystania systemu finansowania świadczeń z ZFŚS.
 
Benefit żywieniowy jest dobry dla każdego, ponieważ każdy pracownik niezależnie od wieku oraz płci je i będzie jadł. Współpracując z Easycatering mamy możliwość zaproponować dania, które spełnią oczekiwania różnych podniebień. Oferta zazwyczaj obejmuje kuchnię polską włoską, azjatycką, amerykańską, hinduską oraz dania fit, wegetariańskie oraz wegańskie. Pracownicy mają możliwość wyboru sałatki, kanapek oraz zup. W przypadku kompleksowej obsługi firmy w zakresie benefitu żywieniowego przez cały tydzień, w piątki całkowicie za darmo organizujemy “Słodkie Piątki” - do każdego dania jest dołączany słodki poczęstunek. Twoi pracownicy na pewno bardzo szybko polubią benefit żywieniowy.
 
Wybierając benefit dla swojej firmy zwróć uwagę na jego użyteczność. Na rynku jest mnóstwo benefitów dlatego warto wybrać ten, który będzie dopasowany do Twojej branży. Dzięki temu zostanie bardzo szybko doceniony przez pracowników i zostaniesz ulubionym pracodawcą.
 
AdobeStock_91615774   

Polecamy artykuł: Zamawianie posiłków dla firm i fabryk

Pamiętaj, że "Najedzony pracownik to zadowolony pracownik!".
 

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem