Zamawianie posiłków dla firm i fabryk

Catering Cykliczny to nowoczesny benefit do motywowania pracowników. Regularne śniadania i lunche dla firm, korporacji, fabryk, centrów logistycznych, branży budowniczej w postaci posiłków śniadań, obiadów oraz kanapek. Oferujemy również posiłki profilaktyczne oraz regeneracyjne.
 

Catering benefitowy to forma stałego cyklicznego cateringu

 
AdobeStock_91615774
 

Nasza usługa działa na terenie całej Polski we współpracy z lokalnymi firmami cateringowymi. Współpraca z nami jest całkowicie bezpłatna. Pracodawca decyduje o poziomie dofinansowania. Jedzenie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych benefitów. Jest to benefit, dzięki któremu pracodawca może się wyróżnić.
 

Kiedy pracodawca jest zobowiązany do świadczenia posiłków regeneracyjnych?

 
AdobeStock_162177988


Okres zimowy
Pracownicy wykonujący prace związane z wysiłkiem fizycznym na otwartej przestrzeni, gdy:
● w przypadku mężczyzn – efektywny wydatek energetyczny organizmu w ciągu zmiany roboczej przekracza 1500 kcal (6280 kJ),
● w przypadku kobiet – efektywny wydatek energetyczny organizmu w ciągu zmiany roboczej przekracza 1000 kcal (4187 kJ).​

Okres letni
Pracownicy wykonujący pracę na otwartej przestrzeni, gdy poziom efektywnego wydatku energetycznego w ciągu zmiany roboczej ustalono powyżej:
● 2000 kcal (8375 kJ) u mężczyzn,
● 1100 kcal (4605 kJ) u kobiet.

Ustalenie wydatku energetycznego należy do pracodawcy, w imieniu którego zadanie to na ogół wykonuje BHP. Służby bhp opierają się przeważnie na jednej z kilku popularnych metod. Do często wybieranych należy metoda Lehmanna. Jest ona dwuetapowa.
 

Ustalanie wydatku energetycznego według metody Lehmanna


I etap. Ocena pozycji podczas pracy i oszacowanie wydatku energetycznego wynikającego w utrzymania tej pozycji.
II etap. Ocena głównych grup mięśni wykonujących czynności i ustalenie związanego z tym wydatku energetycznego.

Ustalenia wydatku energetycznego dokonuje się przez zsumowanie wyników z pierwszego i drugiego etapu.

Benefity pod kontrolą

 
AdobeStock_243089853


Warto zwrócić uwagę na to, że ustawa o podatku dochodowym definiuje, że zatrudnieni mogą nabyć za pieniądze przeznaczone na żywienie wyłącznie napoje bezalkoholowe, gotowe posiłki oraz artykuły spożywcze. Na pracodawcy spoczywa obowiązek wyboru takiej formy, która spełni ten warunek i uniemożliwi pracownikom zakup np. alkoholu, papierosów czy biletów do kina. Tego nie gwarantują karty przedpłacone, dlatego nie mogą być rozliczane z ulg ZUS. Benefit oferowany przez Easycatering jasno definiuje, że może być wykorzystany tylko na zakup gotowych posiłków. Dzięki temu współpracując z nami możesz bezpiecznie korzystać z ulg. 
 

Easycatering Benefit pomoże oszczędzić Ci czas przy zamawianiu cateringu cyklicznego oraz rozliczeniach. Zaoszczędzisz równiez na ulagach. Zamówienie posiłku zajmie najwyżej 1 minutę.

Polecam artykuł: Programy lojalnościowe B2B oczami uczestników
 

Easycatering Concierge

Potrzebujesz sprawdzony catering firmowy? Wypełnij formularz a my zorganizujemy catering.
Sprawdzone firmy cateringowe

Zawsze dostępne terminy

Gwarancja jakości i terminowej dostawy.

Polubisz również

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.
Dowiedz się więcej Rozumiem